Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z reduktorami gazów.

reduktor nieszczelność

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 methyl

methyl

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 marzec 2024 - 12:24

Dzień dobry .

Koledzy, wyjaśnijcie mi proszę czy reduktor gazu może mieć nieszczelność wokół śruby regulacyjnej zaworu odcinającego, dławiącego, zwał jak zwał. Chodzi o ten na końcu którym reguluje się przepływ.

Efekt jest taki jak na filmie. Przy dotykaniu odkręconego pokrętła, wylatuje gaz. Dmucha sobie dość silnie do atmosfery przez otwór w który wchodzi śruba regulacyjna zaworu. Wypływ czuć na ręce i słychać.

Kupiłem dwa chińskie reduktory na wiadomym portalu aukcyjnym gdzie są chyba najpopularniejsze. Jeden jest do tlenu, drugi propanowy. W obu ten sam efekt. Przy dotykaniu zaworu wylatuje gaz.

Niedotykany raczej nie puszcza a przynajmniej nie słychać. Sprawdzę na pianę.  Mam dwa inne droższe reduktory i tam nie ma tego problemu.

Jeśli to wada to raczej konstrukcyjna i mam podejrzenie że sporo tego jest na rynku.

A może się mylę i tak ma być ? Rozwiejcie proszę wątpliwości.

Trzeba zrobić trochę głośniej.

Słychać jak wylatuje. W propanowym to samo.

https://youtu.be/cS7...lSIzmq9Hi5EWppV

3297239800_1711710746_thumb.jpg

wyciek gazu jest w tym miejscu.

#2 frank horrigan

frank horrigan

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 282 postów

Napisano 02 kwiecień 2024 - 13:01

Do reklamacji! Na przyszłość radzę dołożyć trochę grosza i kupić coś lepszego.

#3 methyl

methyl

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 kwiecień 2024 - 14:40

Dziękuję za odpowiedź.

Sprzedawca upiera się że nie mam racji. Według niego wszystko jest ok. Sugerował że nie wiem do czego jest ten zawór i odesłał mnie po konsultacje do bardziej doświadczonych, co zrobiłem.

Podejrzewam że wszystkie tego typu mają taką samą wadę a na rynku tego masa. Mój błąd, przyoszczędziłem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych