Witajcie.
Używam MAGNUM THF/CUT i mam problem ze spawaniem aluminium. Na koniec prowadzenia spawu (bez dodawania drutu), powstają jeziorka jak na zdjęciu.
Czy to kwestia ustawienia czy też coś źle robię? Poproszę o rady.
Napisano 26 lipiec 2018 - 23:26
Witajcie.
Używam MAGNUM THF/CUT i mam problem ze spawaniem aluminium. Na koniec prowadzenia spawu (bez dodawania drutu), powstają jeziorka jak na zdjęciu.
Czy to kwestia ustawienia czy też coś źle robię? Poproszę o rady.
Napisano 27 lipiec 2018 - 20:57
normalna rzecz w alu dodaj drutu i to samo będzie naucz się wypełniać krater
Napisano 27 lipiec 2018 - 21:13
??
Normalna rzecz? Chyba w chińczyku....
Napisano 28 lipiec 2018 - 20:45
Konczac spawanie podczas opadania pradu musisz jeszcze kawalek poprowadzic uchwyt. Na rurach jedziesz po prostu dalej do przodu , a na jakims elemencie, ktory ma swoj koniec po prostu lekko cofasz. Przy alu dokladasz wiecej topnika niz przy nierdzewce lub zwyklej stali.
Napisano 29 lipiec 2018 - 10:29
Dziękuję bardzo za porady, zabieram się do ćwiczeń.
Napisano 02 kwiecień 2019 - 21:05
moi drodzy a więc po pierwsze musicie wiedzieć że spawarki AC do aluminiu mają w ustawieniach taki parametr jak PRĄD OPADANIA i to jest własnie po to aby tych kraterów nie było
polecam spawać w czterotakcie
jak to działa?
a no tak że mamy ustawiony głowny prąd ale właśnie aluminium jest wrażliwe i po rozgrzaniu topi się nam błyskawiczanie a przez to nam
ucieka na druga stronę szybciej niż możemy podawać spoiwo, dlatego:
(spawając w czterotakcie) w momencie zakańczania po naciśnięciu musimy przytrzymać przycisk co powoduje że spawarka przechodzi w parametr prądu opadania i obniża go do wartości jaką wybraliśmy dla tego parametru np. 50% prądu głownego
a to powoduje że spoina zastyga warstwowo w dwóch etapach najpierw to co właśnie koledze przepływało na drugą stronę a potem wierzchnia część spoiny.
poza tym na zdjeciach widzę że mamy tu za duży prąd lub zbyt wolne ruchy
film pomoże wam trochę zrozumieć spawanie aluminium polecam
Użytkownik andrzej321 edytował ten post 02 kwiecień 2019 - 21:06
Napisano 03 kwiecień 2019 - 17:59
UP-Wrzucanie w każdy temat srednich umiejętności spawania nie nabuje ci wyświetleń i Jodim z WTT nie zostaniesz. I nie topi się błyskawicznie tylko ma dużo niższą temperaturę topnienia. A temat dotyczy spawania bez spoiwa. Czy w jakiejkolwiek metodzie jesteście w stane wypełnić krater bez spoiwa? A swoją drogą po co spawać alu bez dodatku materiału?
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych