Skocz do zawartości

Zdjęcie

spawanie rur nierdzewnych bez drutu

spawanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 Schweisser

Schweisser

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 13:08

wiec skoro masz jakies zdanie to sie nim podziel bo od tego jest to forum a nie mow nastepnym razem ze ktos jest pseoduspawaczem czy kelnerem bo ma cos w WPS zapisane i musi tak zrobic zeby miec za co jesc ...pzdr

#22 mariusz.spa

mariusz.spa

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 17:25

Witam

Widzę że za bardzo bierzecie sobie do serca to co pisze więc zaprzestanę to jest moja polityka i moje metody które mają wzięcie i spowodowały że nie muszę tyrać dla kogoś i sprawiły że firma się rozwinęła, skoro się mylę to jakim cudem wygrywam przetargi na takie roboty bo na pewno cena ani łapówki o tym nie decydują mowa o pracach na zachodzie i przy zastosowaniu mojej metody.A może też nie mają pojęcia tak jak ja i po prosty mają kaprys wybierać metodę droższą.

W tym konkretnym przypadku dla mnie złącze bez drutu jest nie do końca dobrze wykonane i nie chodzi mi o to że nie spełnia wymagań tylko powinno być zrobione lepiej bo jest taka możliwość i powinno stać się to regułą.Spawaczy spawających z wps-ów to nie dotyczy bo nie mają na to wpływu , pisałem przecież że ja nie korzystam z kart technologicznych cudzych tylko swoich i to nie mnie dyktują warunki tylko ja ustalam zasady bo biorę za pełna odpowiedzialność i daję gwarancję. Ale to wszystko i tak jest na nic bo Wy macie inne swoje doświadczenia i przy nich  pozostajecie bo tak robili wcześniej i tak robią do tej pory (ale już nie wszyscy na szczęście)   w sumie to rozumiem bo nie każdy ma dostęp do zrobienia badań i porównania wyników.Jeżeli ja pospawałem coś wbrew temu co myślę lub dało się to zrobić lepiej to myślę sobie że nie jestem spawaczem z powołania mówię sobie maniek oddaj certyfikaty :).

Ostatnio spawałem korpus żeliwny mimo iż mam pirometr przy rękojeści nie użyłem go , pospieszyłem się przegrzałem i nie udało mi się już pozbyć naprężeń efektem było obrzydliwie duże pękniecie i co maniuś jeśli chodzi o spawanie żeliwa jest kelnerem i niech czyta cały kraj taka prawda czy to w jakimś stopniu ujmuje mojej osobie ja uważam że nie ma tu mowy o obrażaniu innych.Ja panowie wasze posty mam przeczytane od deski do deski i bardzo sobie je cenię.Lecz jeśli chodzi o temat tu opisywany to na początku na targach branżowych wywołał zamieszanie i straszne kontrowersje potem wizyty w firmie, badania, porównania poznawanie polityki firmy , pierwsze zlecenia i tak poleciało , gdyby nie dokładne wyniki badań uznałbym to za fart .A zresztą niech będzie co chce , ważne że odmieniło to moje życie na lepsze czego i wam z całego serca życzę.Wyszło na to że na tej pomyłce zrobiłem niezły biznes , lecz biznesmenem bym się nie nazwał gdyż wolę siedzieć z chłopakami na spawalni.

Nie wiem tez skąd pomysł żeby nazywać mnie expertem w spawaniu orbitalnym (ale to chyba drobna złośliwość) w tym temacie jestem kelnerem , ale zatrudniam gościa z Ukrainy po jakiś dziwnych szkołach w Rosji jest niezły nie ma tematu który nie ogarnie przynajmniej do tej pory, mogę zapytać choć nie wiem co z tego będzie bo facet jest po jakiś przejściach z nikim nie rozmawia nawet wódki nie pije :(  , ale bardzo go szanuje bo dobry fachowiec.  

Pozdrawiam.

Użytkownik mariusz.spa edytował ten post 03 grudzień 2014 - 20:11

#23 waco

waco

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 20:36

Maniek- Ja uważam że jak komuś każą gdzieś tam spawać bez drutu to znaczy że ktoś albo nie ma pojęcia o spawaniu albo o samym pojęciu w słowie " Spawalnictwo" i wszystkim co się pod tym kryje. Oczywiście nie obrażając kolegów po fachu.

Sam nie raz byłem na próbkach gdzie w koło spawali rury z nierdzewy z drutem a mi kazali bez drutu. OK da się nie powiem i nawet można ładnie to pospawać. Ale zawsze jest jedno ale bo taki spaw,połączenie czy jak to inaczej nazwać podczas swojego żywota jest do wielkiej D. 

No powiedźcie jak byście się czuli jak jedziesz kawał drogi na próbkę każą ci spawać bez duta, spoinka wyjdzie a ci mówi osioł co nie ma pojęcia o tym zawodzie że nie potraficie spawać?? No ja takiemu wtedy daje do łapy palnik i mówie pokaż jakiś jesteś mocny. To taki zaraz szybciej zaczyna chodzić i ściemni byle tylko się nie upokożyć a podczas rozmowy z panem prezesem firmy mówię prosto z mostu że bez drutu jak się spawa to h.. nie spaw a ten co każe tak spawać to zwykły partacz.

Jakoś na zachodzie jak się robi próbkę np nierdzewy fi50 ściana 2 lub 3 mm to jak kikną że bez drutu to kopaś w litery.

#24 mariusz.spa

mariusz.spa

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 21:06

Masz rację ja takich sytuacji nie oceniam bo jak pisałem już dwa razy ja znajduję się w zupełnie innej, to co opisujesz to fakty i życie które sam przerabiałem i żeby nie było to smarowałem bez drutu aż huczało i to bez żadnych dyskusji , a jak nie chciałem spawać rurociągu na lakierni od myjki  bez formowania gdzie płynął roztwór solnego to kazali mi się zbierać do domu, i tak na złość załatwiłem drut i smarowałem z drutem , wytrzymało półtora roku dłużej niż kolegów. Firma buduje w całej europie i jej polityką jest budowa urządzeń na góra 5lat , potem należy zamówić nowe, jak powiedziałem na targach że to tandeciarze to mało po facjacie nie dostałem :) było piznąć maską o ziemię i nie robić tandety , śni mi się to teraz po nocach.

P.S. Może dlatego ten przypadek jest dla mnie taki drażliwy i walczyłem z tym latami i mam taka fobię że robię na wyrost i ciesze się że w swojej branży uzyskałem poparcie i akceptacje 

(jeszcze raz zaznaczam w swojej!!!).

Użytkownik mariusz.spa edytował ten post 03 grudzień 2014 - 21:12

#25 Schweisser

Schweisser

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 00:33

juz dosc zadam najprostsze pytanie kolego z firma ktora wykonuje prace dla klientow nie masz zlecen akurat....wpadasz masz instalacje do pospawania,super zajebisty projekt na rok pieniadze eleganckie ...papiery podpisane przez spawalnikow i dostajesz wps cala instalacja ma byc spawana na laczach doczolowych bez drutu..... wyzywasz ich od kelnerow i mowisz ze nie wezmiesz tej roboty? bo ja nie wiem czy wiesz ale z koncernami nie ma dyskusji skoro jestes taki dobry w tym co robisz to juz na pewno to wiesz...

#26 mariusz.spa

mariusz.spa

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 17:36

Nikogo nie wyzywam mówię że zrobię lepiej , proponuje swoje technologie i zasady w tej samej cenie dodatkowo daje dłuższą gwarancje nawet dwukrotnie tak się robi dobre dla obu stron interesy i nawiązuje nowe kontakty a firma poleca mnie dalej. Tyle w tym temacie to nie szkoła biznesu , spawajcie tak jak uważacie za stosowne, życzę powodzenia.

Pozdrawiam.

P.S. Tak na logikę skoro oferuję usługę lepszą w tej samej cenie z dłuższą gwarancją i certyfikatem to koncern powie dymaj się maniek czy zapraszamy do współpracy.Chociaż ostatnio trafił się gość i kazał mi spadać na drzewo ze swoimi pomysłami ale kto by trafił za angolami mają swój świat. 

Użytkownik mariusz.spa edytował ten post 04 grudzień 2014 - 22:55

#27 gregor86

gregor86

Aktywny

• Użytkownik
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 15 grudzień 2014 - 07:47

metoda tig 142 to spawanie bez spoiwa

#28 przybylo grzegorz

przybylo grzegorz

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 16 grudzień 2014 - 22:16

witam,zgadzam się ,142 metoda bez dodawania drutu tylko do czego ona uprawnia.nie spotkałem się nigdy z uprawnieniami tig 142 hl-045

#29 gregor86

gregor86

Aktywny

• Użytkownik
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 16 grudzień 2014 - 22:51

Ona wchodzi automatycznie do uprawnien 141 Ale do czego jest wykozystywana to pytanie do jakiegos spawalnika

#30 dawid1981

dawid1981

Aktywny

• Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 17 grudzień 2014 - 14:00

Definicja Spawania:

Spawanie, trwałe połączenie części przedmiotów przez miejscowe roztopienie powierzchni stykowych z dodawaniem lub bez dodawania spoiwa oraz bez stosowania nacisku.

Odnosnie tego ze cos popekalo to pewnie nie bylo pelnego przetopu

#31 Dzachu

Dzachu

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 08:06

Definicja Spawania:

Spawanie, trwałe połączenie części przedmiotów przez miejscowe roztopienie powierzchni stykowych z dodawaniem lub bez dodawania spoiwa oraz bez stosowania nacisku.

Odnosnie tego ze cos popekalo to pewnie nie bylo pelnego przetopu

Dokładnie.

A przelewać mleko to sobie mogła babcia dawniej z wiaderka do bańki .... Odnośnie wcześniejszych postów. Bezpośrednio przy stacjach czyszczących  lub w pobliżu pomp niektóre rurki nawet te ,,bez drutu spawane'' dostają tak w piz...ę że ich  obejmy są powyrywane na spawach przy konstrukcjach. A one jakoś nie ciekną. Jeśli jest ktoś mało doświadczony, przegrzewa spawy niech spawa z drutem( te do  2mm ścianka) minimalnie mocnejszę będą. Ale i tak będzie przegrzana albo z brakiem przetopu. Chwała lepszym technologiom . Widzę tylko jakie siły na niektóre rurociągi działają na mleczarniach ,a już swoje odbębniłem w energetyce i mam porównanie. Więc jak ktoś ma wolny czas niech wyjdzie na pole ,przewietrzy zryty mózg ,lub po prostu spakuje kredki i do szkoły! A nie pisać tu jakieś farmazony o przelewaniu mleka ,kelnerach ,lokaji nie było? 

Dodam tylko od siebie ,że jak nie mam przesadzenia na ściance na takiej rurce nie dodaję drutu wcale. Jeśli mam dodaję .Zeby nie było podtopień.

Bo jeśli spoina jest prawidłowo wykonana to najsłabszym miejscem jest styk ścianki rurki ze spoiną. Chyba spawalnicy też się zgodzą. Więc na hu..a mi robić grubszy styk od ścianki obok która na łączeniu ma dalej swoje 1,5 czy 2 mm. Niemcy dopuszczają takie technologie spawania u siebie. Każda książka nawet polskiej literatury pisze ,że do 3 mm można na styk bez spoiwa.  Ale ze ściankami powyżej 2 mm sam miałbym zasztrzeżenia. Pozdro dla wszystkich kumatych.

#32 przybylo grzegorz

przybylo grzegorz

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 21:39

witam mineło trochę czasu chciałbym dodać że w tamtym roku spawałem nitkę do ciepłej wody oczywisćie  z drutem wytrzymała ponad 8 mieśięcy a nitka która była spawana bez drutu trzy miśiące .pozdrawiam grzegorz

#33 141/111/135/136

141/111/135/136

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 16 marzec 2015 - 18:26

kazdy z nas robi jak mu pasuje ..dla mnie jedno i drugie jest dobrze...a to ze maja takie wymogi no to co zrobisz placa nam za spawanie a nie wchodzenie w mozliwosci wytrzymalosciowe itd...a po 2 jako ze TY masz firme ....no wybacz sam wybierasz spawaczy 

Użytkownik 141/111/135/136 edytował ten post 16 marzec 2015 - 18:33

"Będąc od wszystkiego będziesz do niczego! Rób jedno i spawaj"

#34 PanJacek

PanJacek

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 19:36

Tak się łazi jak zleceniodawca każe.

Ale...

Tak z ciekawości jaka to firma produkuje sprzęt tigując rury bez spoiwa? Bo pewnie ma jakieś tam iso wdrożone?

Można to rozłożyć, zrobić ekspertyzę że bez spoiwa jest i zadać głupie pytanie o certyfikat 142 w tej pozycji co jest złącze. Nie 141 tylko 142, od razu podpowiem że nikt tego nie certyfikuje do spawania manualnego i spawalnicy wiedzą dlaczego ^^

hlo45 dla 141 wcale nie zawiera 142

Napisane na certyfikacie że z dodatkiem spoiwa i tylko to ten bilet kryje, nie bez powodu tak jest.

A jest ktoś w stanie uzyskać tak mechanicznie przygotowaną rurę w warunkach warsztatowych jak jest wymagana do certyfikacji na to akurat złącze?

A że rzeczywistość jest jaka jest, to kleimy jak się temu co płaci podoba, a nie jak sztuka nakazuje robić poprawnie.

#35 Schweisser

Schweisser

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 21:52

wiemy wszyscy jak jest...z dodatkiem drutu zawsze mocniej na takich sciankach..ale jak mowia ze mam spawac bez drutu i placa za to tak samo to nawet bym sie nie pytal dlaczego..po co sobie zycie utrudniac? :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spawanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych