Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana zawodu ? Tylko jaki ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Developers

Developers

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 821 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 23 marca 2014 - 10:52

Witam!!

Tak myślę, żeby moze zmienić zawód... Bo jak mi już oczy siadają na potęgę w wieku 22 lat to co powiedzieć za rok czy tam więcej...

Rozważam różne zawody ale nie wiem jaki jest na topie i w jakim można by było dużo zarobić... Myślę nad wyjazdem za granicą..

mam odłożonych już troszkę pieniążków. Myślałem zrobić kurs na wózek widłowy, znam angielski w stopniu komunikatywnym... Mam certyfikat czeladnika... Co byście na moim miejscu zrobili ? rozszerzać swoją wiedzę dalej w zawodzie spawacza ?

#2 Gregorek2988

Gregorek2988

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 marca 2014 - 13:49

Mam ten sam dylemat co ty oczy siadaja lekarz zabronił spawac.Spawałem na stoczni w holndii było pieknie ale sie skonczyło.

Chce zmienic sie w montera zdałem juz egzamin na flensmontera teraz w najblizszym czasie zdaje na vvl tylko umnie słabo z izometrią.

Wie ktos ile trzeba czasu zeby izometrie opanowac?

#3 bin75

bin75

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 23 marca 2014 - 23:04

Też już mam dość tego zawodu.Oczy tak....na pierwszym miejscu....kiedyś naświetlone dzień w dzień.Gdy 5,6 chłopa przypadało na wagon niebyło szans żeby je nienaświetlić,chodziłem wtedy w nocy po omacku do łazienki i przemywałem je ,bądz nawilżałem szmatke z zimną wodą na oczy...troche pomagało.Efekt...gdy patrze na białą ściane,bądz śnieg,to latają mi takie malutkie punkciki przed sobą(przegrzanie gałek ocznych)i podobno nazywa się to odklejanie siatkówki.Wtedy żadne krople nie pomagaly.Druga sprawa-mam problem z poceniem a w lecie wiadomo......masakra,cały pot z czoła zalewa szybke,a wtedy to już spaw do wycięcia....Możnaby jeszcze wiele pisać,ale ogólnie rzecz biorąc tylko kasa mnie jeszcze trzyma ,więc póki co zostaję przy spawaczu :) pozdrawiam z Niemiec.

#4 Developers

Developers

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 821 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 24 marca 2014 - 04:48

Nie wiem czemu, ale jakoś w nocy śpię bo nie naświetlę.... Ale dostanę parę rykoszetów i po miesiącu na prawe oko dobrze nie widzę.... Chociaż mam google -1 l p To i tak już mało.... Aaa byłem w zimie u okulisty i, że mi się poprawił wzrok ale niesttey czuję, że się pogorszył... Narazie będę robił w tym zawodzie zobaczymy co wyniknie...

#5 prezesAdammm

prezesAdammm

Weteran

• Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaNorwegia (obecnie), okolice Wrocławia (oryginalnie)

Napisano 24 marca 2014 - 15:50

Wiesz Developers,

Myślę że zadałeś pytanie na które nie można udzielić żadnej sensownej odpowiedzi... dlaczego spytasz??? nie ma wielu takich zawodów w którym będziesz od razu zarabiał szmal po jakimś kursie czy studiach bez doświadczenia, no chyba że chcesz zostać utrzymankiem lub męską dziwką - no ale to też ciężka praca fizyczna i w końcu możesz się znudzić lub jakiegoś syfa złapiesz...

Nawet jeśli zaczniesz jakąś szkołę to nie masz gwarancji że po jej skończeniu nagle się okaże że zmieni się koniunktura i pracy nie znajdziesz - prosty przykład 2007 spawacz miał jakieś możliwości startu a teraz w 2014??? Rzucisz się na coś i kicha... Mój kierunek monter elektronik niby też miał być na topie, no komputery... a po skończeniu w zawodzie nie przepracowałem ani godziny, tylko to co na praktykach...

A wiesz, na te wózki też trzeba mieć dobry wzrok, w szczególności na te wysokiego składowania.

Ja bym najpierw poszukał w ogłoszeniach lokalnych w danym rejonie ( i tu jest ważne nie polskich) na jakich pracowników jest zapotrzebowanie i wtedy bym się zastanawiał czy coś robić w kierunku uzyskania papierku na coś tam, ale to też nie daje gwarancji. Co jest wart papier nie podparty doświadczeniem czu umiejętnościami praktycznymi...

Ja jeśli bym miał możliwość to pojechałbym zagranicę jako zwykły robol i tam na miejscu rozejrzałbym się co tam jest do roboty... bo najlepiej być w danym rejonie i samemu ocenić sytuacje... to może być najbardziej sensowne rozwiązanie...

#6 danuta.konarska

danuta.konarska

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 czerwca 2015 - 19:11

Moim zdaniem powienieneś spróbować w innym zawodzie, wózek widłowy czemu nie? jesteś jeszcze młody skoro już czujesz, że nie bardzo spawanie Ci podchodzi...zdążysz jeszcze nauczyć się nowego zawodu. Życzę powodzenia! Mi zdażyło się raz zmienić zawód i dobrze na tym wyszłam :)

#7 Schweisser

Schweisser

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 21 czerwca 2015 - 20:20

jak moge doradzic to masz specjalne okulary ktore powinien nawet zaklad zamowic nie sa jakies drogie wybitnie ...wygladaja jak lekko przyciemnione okulary przeciwsloneczne i daja okolo - 1 ja szybce to znaczy ze jak spawasz na 12  to majac te okulary ustawisz 11 bo okulary juz troche rpzyciemniaja....sa tak skonstruowane ze odbijaja bardzo dobrze swiatlo ....robilem na wagonach tez i wozki spawalismy po przekatnych w dwojke nie bylo sznas zeby sie nei naswietlic....dostalem te okulary i jak reka odjal

#8 weldingproc

weldingproc

Aktywny

• Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 21:38

Właśnie!!!

Bardzo mało mówi się o szkodliwości zawodu spawacza na zdrowie. Młody spawacz nie zdaje sobie nawet sprawy z czym wiąże ten zawód. Ciągłe spawanie bardzo intensywnie działa na stan naszego wzroku. We wszystkich poddziałach spawania chyba w.g. mnie najgorszy jest tig. Non-stop wzrok musi być wytężony, skupiony na jednym punkcie - wiadomo chodzi o precyzję, jak najmniejsze utlenienie, właściwą temperaturę, i odpowiednie podawanie spoiwa w czasie spawania.Podczas spawania TIG cały czas wzrok pracuje - ciągłe ściemnianie i rozjaśnianie na masce, do tego zmiany pozycji, bo czas leci a normy trzeba wyrobić.
Na domiar tego dochodzi silnie utleniające środowisko spawacza: ozon, który może powstac z tlenu, na który odziałuje światło UV z łuku spawalniczego, nie służy naszemu układowi oddechowemu, tym bardziej oczom (spawacze tig i mig/mag dość blisko trzymają maskę wokół łuku).

Naświetlanie wzroku, opiłki w rogówkach, ciągłe wytężanie wzroku, to chleb powszedni spawacza (im starszy spwacz, tym lepiej unika takich zdarzeń)

Niestety jednym spawaczom wzrok pada po roku !!!! innym po 20 -30 latrach w zawodzie.

Jeżeli jest to astygmatyzm, czy krótkowzroczność to pikuś, gorzej przy mętach, czy przy odwarstwieniu się siatkówki i innych zwyrodnieniach oczu - wtedy bez operacji ani rusz. Dopóki mamy idealny wzrok, nie doceniamy go, gdy go tracimy zaczyna się tragedia. Zawód spwacza to szybkie pieniądze, ale też szybka strata zdrowia; nieważne w jakich metodach spawamy. Na dodatek powiem, że wystarczy się przejść na pierwszy lepszy SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy) w nocy i zobaczyć kto na okulistkę się tam udaje: sami spawacze i szlifierzy z opiłkami i naświetlonymi oczami. Znam spawacza, który po kilku latach spawania u ******* pracodawcy tak sobie zjechał wzrok, że po ciemku nic nie widzi - wypalone oczy.  Szanujcie się ludzie, bo nawet ludzie ze Wschodu wiedzą, jak szanować zdrowie, tylko my Polacy chcemy jak najszybciej się nachapać!

Przywołuje tutaj fragment ze strony: http://pracosfera.co...dowe-wzroku.php

Do chorób zawodowych narządu wzroku zaliczono:

Choroby wywołane działaniem promieniowania jonizującego.

• zaćma popromienna           

Choroby układu wzrokowego wywołane czynnikami fizycznymi, chemicznymi lub biologicznymi.

• alergiczne zapalenie spojówek,
  • ostre zapalenie spojówek wywołane promieniowaniem nadfioletowym,
  • epidemiczne wirusowe zapalenie spojówek lub rogówki,
  • zwyrodnienie rogówki wywołane czynnikami drażniącymi,
  • zaćma wywołana działaniem promieniowania podczerwonego i długofalowego nadfioletowego,
  • centralne zmiany zwyrodnieniowe siatkówki i naczyniówki wywołane krótkofalowym promieniowaniem podczerwonym lub promieniowaniem widzialnym z obszaru widma niebieskiego.

Zmiana zawodu spawacza??? Jak najszybciej!!!! Do spawania najlepiej po 50 !!! Wcześniej zrobić dzieci i jakoś przebidować!!

Jakie inne zawody wybrać??? Na pewno nie praca przy komputerze - bardzo pogarsza wzrok i powoduje krótkowzroczność.

Magazynierzy, murarze, glazurnicy, hydraulicy, elektrycy, stolarze, tapicerzy, koparka, szklarze, to są zawody, do których warto się pchać z gorszym wzrokiem. Jak ktoś zjechał wzrok poważnie, to kierowca (chyba, że na osobówce), dźwigowy i suwnicowy, odpada.

Jak ktoś kocha spawać i nie chce zrezygnować, to może jeszcze zostać instruktorem spwania. Jednak Instytut Spawalnictwa wymaga przed zdobyciem papierka udowodnienia 5 lat stażu w zawodzie.

Problem w tym, że z pieniędzy, które dobrze się zarabiało ciężko zrezygnować. Pamiętajcie, że wasze pogarszające się zdrowie jest dla was problemem, ale i też obciążeniem dla społeczeństwa.

Użytkownik weldingproc edytował ten post 28 grudnia 2016 - 21:55

#9 Eladyb

Eladyb

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 marca 2024 - 16:05

może coś takiego: https://sabrijastore.pl/

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych