Skocz do zawartości


Temat pomocy: Kalendarz


Kalendarz może być używany do informowania innych użytkowników o ważnych wydarzeniach. Zawiera on także daty urodzin członków społeczności. Aby go wyświetlić, kliknij zakładkę "Kalendarz" znajdującą się na górze każdej strony.

Nawigacja

Szybka zmiana wyświetlanego miesiąca
Na górze paska bocznego znajduje się okienko pozwalające na wybór kalendarza do wyświetlenia lub zmiany miesiąca. Aby przejść do interesującego cię miesiąca, po prostu wybierz go z listy i kliknij Wykonaj.

Poniżej głównego kalendarza znajdują się również odnośniki do szybkiej zmiany wyświetlanego miesiąca lub tygodnia.

Kalendarz oferuje trzy tryby wyświetlania: miesięczny (taki jak kalendarz ścienny), tygodniowy (pokazujący poziomą listę dni w danym tygodniu) i dzienny (wyświetlający listę wydarzeń w danym dniu).

Mini-kalendarz
Poniżej rozwijanej listy wyboru znajduje się mini-kalendarz pokazujący miesiąc poprzedzający i następujący po aktualnie wyświetlanym. Jeśli przeglądasz jedynie tydzień, wyświetlony zostanie również mini-kalendarz aktualnego miesiąca wraz z podświetloną dzisiejszą datą.

Jeśli dzień zawiera wydarzenie, kliknięcie w datę spowoduje wyświetlenie szczegółowych informacji o wszystkich wydarzeniach danego dnia.

Możesz także kliknąć na ikonę znajdującą się przy każdym tygodniu, aby go wyświetlić.

Główny kalendarz
Kalendarz, który aktualnie przeglądasz, jest wyświetlony na środku strony. W przypadku wyświetlenia bieżącego miesiąca, dzisiejsza data zostanie podświetlona.

Wydarzenia lub urodziny zostaną wyświetlone w okienkach dni. Kliknij na jedno z nich, aby zobaczyć szczegóły wydarzenia. Jeśli w danym dniu znajdzie się więcej wydarzeń, zostaną one zastąpione odnośnikiem do wyświetlenia wszystkich wydarzeń dnia.Dodawanie wydarzeń
Podczas dodawania wydarzenia zostaniesz poproszony o podanie daty rozpoczęcia i zakończenia. Zostaniesz poproszony o zdefiniowanie częstotliwości powtórzeń (jednorazowo, każdego tygodnia, miesiąca lub roku).
Na koniec wpisz opis wydarzenia i naciśnij Dodaj wydarzenie do kalendarza.